Sosnowiczanki za mocne.

Przed niedzielnym meczem z Czarnymi Sosnowiec II było wiele niewiadomych. W drużynie kilka osób zachorowało na grypę, a kolejne zmagały się z kontuzjami po meczu z GKS-em Katowice. Początek meczu należał do gospodyń, które atakowały bramkę Jaskółek swoimi ekstraklasowymi zawodniczkami. Bowiem w barwach Czarnych zagrały m.in. Patrycja Luty, Marlena Konieczna czy też Ula Bydlińska. To właśnie one napędzały ataki Sosnowiczanek. Jednak pierwszą bramkę zdobywają goście. Sandra Gałuszka doskonale wykorzystała błąd bramkarki drużyny przeciwnej. Tuż przed końcem pierwszej połowy do siatki trafia Ania Koczar, która po dośrodkowaniu Sandry Gałuszki głową pokonuje bezradną bramkarkę Czarnych. Do szatni schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem.Na drugą połowę Sosnowiczanki wpuszczają kolejną ekstraligową zawodniczkę - Anię Wójcik - to właśnie ona zdobywa bramkę kontaktową, a przy drugiej asystuje. Kolejne bramki dla Czarnych zdobywają Bydlińska, Wójcik oraz Konieczna.

Przegrywamy 5:2. Pierwsza połowa była doskonała, niestety druga już gorsza w naszym wykonaniu. Szkoda, że nie dane było Nam zagrać z 3-ligowymi zawodniczkami a z najwyższej ligi kobiecej w Polsce. Do tego bardzo przykrej kontuzji nabawiła się Katarzyna Kwoka - złamana ręka wykluczy "Kaczę" na najbliższe 6 tygodni z gry. Tak więc Kasia dołącza do Darii Mrozek, która również jest kontuzjowana.

Kolejny mecz zagramy 3 października o godzinie 15.00 z Orłem Pawonków w Chorzowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz!

Bramki: Wójcik x2, Bydlińska x2, Konieczna - Gałuszka, Koczar.

Kartki: Ania Wicik, Sandra Gałuszka.

Skład UKS: Duży - Kwoka (Strzebińczyk, Frączak), Wicik (Bernert), Sośniok, Gontarz - Świderska (Dońska), Koczar, Garcarczyk, Jarosz (Grudzień) - Marzec, Gałuszka.

Skład Czarni: Młynarczyk - Bajórska (Łuczkiewicz), Mohammad-Hanif (Wójcik), Kołdon, Sakłak, Michalec (Niemczyk), Luty (Bułamn), Konieczna (Frączek), Margiel (Zarzycka), Piekorz, Bydlińska.